Υψηλά ποσοστά επιτυχίας των μαθητών μας στα Διπλώματα Γερμανικής Γλώσσας

Ιδιαίτερα υψηλά ποσοστά επιτυχίας σημείωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης που συμμετείχαν στις εξετάσεις για την απόκτηση των Διπλωμάτων Fit A1, ÖSD Β1 και ÖSD B2 της Γερμανικής Γλώσσας.

Πιο συγκεκριμένα οι μαθητές της ΣΤ’ Δημοτικού στο Δίπλωμα Fit A1 σημείωσαν 100% ποσοστό επιτυχίας.

Στο 100% του ποσοστού επιτυχίας βρέθηκαν και οι μαθητές της γ’ Γυμνασίου που έδωσαν εξετάσεις για το Δίπλωμα ÖSD B2.

Οι μαθητές της β’ και της γ’ Γυμνασίου σημείωσαν 73% ποσοστό επιτυχίας στις εξετάσεις του Διπλώματος ÖSD Β1. Το συγκεκριμένο ποσοστό ήταν ιδιαίτερα υψηλό δεδομένου ότι κινήθηκε πάνω από το συνολικό ποσοστό σε πανελλαδικό επίπεδο, που ήταν 68,5%.

Ευχόμαστε συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και σε όλες τις μαθήτριες του Σχολείου μας για την επιτυχία τους καθώς και στις καθηγήτριες Γερμανικών, κυρίες Αριάδνη Καζά, Ελευθερία Τσάμη και Μαρίνα Τσώνη , που ανέλαβαν την προετοιμασία τους.