Υψηλά ποσοστά επιτυχίας των μαθητών μας στα Διπλώματα Γαλλικής Γλώσσας

Ιδιαίτερα υψηλά ποσοστά επιτυχίας σημείωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης που συμμετείχαν στις εξετάσεις για την απόκτηση των Διπλωμάτων Delf A1 prim, Delf A1 junior, Delf A2 junior, Sorbonne B1 και Sorbonne B2.

Πιο συγκεκριμένα στο Δίπλωμα Delf A1 prim οι μαθητές που συμμετείχαν σημείωσαν 100% ποσοστό επιτυχίας.

Στο 100% του ποσοστού επιτυχίας βρέθηκαν και οι μαθητές που έδωσαν εξετάσεις για το Δίπλωμα Delf A1 junior.

Αντίστοιχα στο 100% ποσοστού επιτυχίας βρέθηκαν και οι μαθητές που συμμετείχαν στις εξετάσεις του Διπλώματος Delf A2 junior.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν στις εξετάσεις του Διπλώματος  Sorbonne B1 σημείωσαν ποσοστό επιτυχίας 92%.

Τέλος, οι μαθητές που εξετάστηκαν για το Δίπλωμα Sorbonne B2 είχαν ποσοστό επιτυχίας στο 100%.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και σε όλες τις μαθήτριες του Σχολείου μας για την επιτυχία τους καθώς και στις καθηγήτριες Γαλλικών, κυρίες Βασιλική Γαρουφαλιά, Λουκία Μελά, Ελένη Οικονόμου και Όλγα Φλίγκου, που ανέλαβαν την προετοιμασία τους.