Το Προνηπιαγωγείο και το Νηπιαγωγείο στο εκπαιδευτικό πάρκο «Δρω»

Οι μαθητές και οι μαθήτριες από το Προνηπιαγωγείο και το Νηπιαγωγείο του Σχολείου μας, την Τρίτη 24 Οκτωβρίου 2023 επισκέφτηκαν το εκπαιδευτικό πάρκο «Δρω».

Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου συμμετείχαν στο Πρόγραμμα «Το νερό». Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τις ευεργετικές ιδιότητες αυτού του πολύτιμου αγαθού, πραγματοποίησαν πειράματα με διάφορα υλικά, συνεργάστηκαν, έπαιξαν και διασκέδασαν. Η δράση ολοκληρώθηκε με την επιβράβευση της αποτελεσματικής συνεργασίας τους και με την απονομή του Επαίνου!

Οι μαθητές από το Προνηπιαγωγείο συμμετείχαν στο Πρόγραμμα «Το ψωμί». Τα παιδιά συνεργάστηκαν όλα μαζί και με βασικό συστατικό την αγάπη ζύμωσαν και έφτιαξαν τα δικά τους ψωμάκια! Τα αποτελέσματα ήταν τόσο εντυπωσιακά που δεν γινόταν να μην βραβευτούν για τη συμμετοχή τους και τη συνεργασία τους!