Τιμητικές Διακρίσεις μαθητών του Σχολείου μας ανάμεσα σε 26.500 συμμετοχές στον Διαγωνισμό του Μουσείου Κυκλαδικής Τέχνης «Είμαι…Πώς βλέπω τον εαυτό μου»

Αξιοσημείωτη είναι η επιτυχία των μαθητών της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Χρήστου Μουντζούρη από τη Γ’ Δημοτικού και Ορφέα Κηρυθρά από τη Δ’ Δημοτικού που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό του Μουσείου Κυκλαδικής Τέχνης «Είμαι… Πώς βλέπω τον εαυτό μου», και τα έργα τους βραβεύτηκαν με Τιμητικές Διακρίσεις ανάμεσα σε 26.500 συμμετοχές από την Ελλάδα και το εξωτερικό.

Το Σχολείο μας εκπροσώπησαν στον Διαγωνισμό μαθητές από όλες τις τάξεις του Δημοτικού και του Γυμνασίου και συνολικά κατατέθηκαν 326 συμμετοχές.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές που διακρίθηκαν, στο σύνολο των μαθητών που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό καθώς και στους καθηγητές Εικαστικών του Σχολείου μας που δίδαξαν και επιμελήθηκαν το Πρόγραμμα.

Περισσότερες πληροφορίες για τον Διαγωνισμό μπορείτε να βρείτε στην ακόλουθη ηλεκτρονική διεύθυνση: www.cycladickidscontest.com