Την υψηλότερη βαθμολογία στην Ελλάδα κατέκτησαν 3 μαθητές μας στις εξετάσεις του EDEXCEL

Την υψηλότερη βαθμολογία στην Ελλάδα έλαβαν 3 μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στις εξετάσεις του EDEXCEL, στις οποίες συμμετείχαν τον περασμένο Ιούνιο.

Η Χαριτίνη Ντίνη έλαβε το βραβείο για την υψηλότερη βαθμολογία στην  Ελλάδα στις εξετάσεις για την απόκτηση του International Advanced Level Economics.

Η Κατερίνα Βασιλονικολιδάκη βραβεύθηκε με την υψηλότερη βαθμολογία στις εξετάσεις International GCSE Economics.

Ο Δημήτρης Μακρής βραβεύθηκε για την υψηλότερη βαθμολογία στο International GCSE Mathematics.

Τα εν λόγω Βραβεία αποτελούν μια εξαιρετική επιβράβευση για την προσπάθεια που κατέβαλαν οι μαθητές μας και αντανακλούν τη δέσμευσή τους και την αφοσίωσή τους στις σπουδές τους, καθώς και τις ικανότητές τους.

Να τονίσουμε, ότι αναμένουμε αντίστοιχες σημαντικές επιδόσεις στις αντίστοιχες εξετάσεις του Ιουνίου 2018 που, σε συνάρτηση με τις κορυφαίες προσφορές που δέχονται οι μαθητές μας από μεγάλα Πανεπιστήμια του εξωτερικού, θα επισφραγίσουν ένα ιδιαιτέρως επιτυχημένο έτος για το Πρόγραμμα GCE της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης.