Συμμετοχή της Ομάδας Μπάσκετ Κοριτσιών Γυμνασίου στο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης «ΑΣΙΣ».

Μοναδικές εμφανίσεις πραγματοποίησε η Ομάδα Μπάσκετ των Κοριτσιών του Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης.

Μόλις έξι μαθήτριες αγωνίστηκαν συνολικά σε τρεις αγώνες, διεκδίκησαν τη νίκη σε όλους τους αγώνες και τελικά ολοκλήρωσαν το Πρωτάθλημα με μια νίκη απέναντι στην Ομάδα της Σχολής Μωραΐτη και δυο ήττες από την Ελληνογερμανική Αγωγή και το Κολλέγιο Αθηνών.

Οι μαθήτριες της Ομάδας Μπάσκετ του Σχολείου μας είναι οι Αλεξάνδρα Αντωνάκου, Γιασμίν Τελάκη, Χριστιάνα Μπιτάδου, Δήμητρα Μαλινέσκου, Μαριάννα Παναγιώτου, Μαριλένη Γρίβα.

Συγχαρητήρια στις μαθήτριες του Σχολείου μας για την αξιέπαινη συμμετοχή τους και στους Προπονητές και καθηγητές Φυσικής Αγωγής κύριο Μάνο Ζορμπά και κύριο Χρήστο Χαρίτο.