Συμμετοχή της κας Ευγενίας Νινιού σε Διαδικτυακή Συζήτηση Στρογγυλής Τραπέζης του Παγκόσμιου Δικτύου Σχολείων Ενταξιακού Αθλητισμού

Η Διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου κυρία Ευγενία Νινιού τη Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2022 συμμετείχε στην πρώτη Διαδικτυακή Συζήτηση Στρογγυλής Τραπέζης, στην οποία συμμετείχαν οι Εκπαιδευτικοί του Παγκόσμιου Δικτύου Σχολείων Ενταξιακού Αθλητισμού, δηλαδή οι άνθρωποι που βρίσκονται στην πρώτη γραμμή των Ενταξιακών Δράσεων του Εκπαιδευτικού Προγράμματος «Παίζουμε Μαζί. Υπάρχουμε Μαζί».

Κατά τη διάρκεια της Διαδικτυακής Συζήτησης τόσο η κα Ε. Νινιού όσο και οι υπόλοιποι συμμετέχοντες έγιναν μια ομάδα και αναφέρθηκαν στους κοινούς προβληματισμούς και στις προκλήσεις του εγχειρήματος, πρότειναν επιπλέον δράσεις και ιδέες για ευαισθητοποίηση.

Τα θέματα που συζητήθηκαν σχετίζονταν με τις παρακάτω θεματικές:

• Προκλήσεις και Λύσεις για τη δημιουργία ενός ενταξιακού περιβάλλοντος σε μια ενταξιακή εκπαιδευτική δράση.
  • Ο ρόλος των Σχολείων Ενταξιακού Αθλητισμού.
  • Συνεργασία με γονείς.
  • Δημιουργικές και καινοτόμες ιδέες δράσεων.

Συγχαρητήρια στην κα Ε. Νινιού για τη συμμετοχή της.