Συμμετοχή μαθητών του Σχολείου μας στο International Competition for Young Debaters

Με πολύ καλές επιδόσεις συμμετείχαν και τη φετινή σχολική χρονιά μαθητές μας στο International Competition for Young Debaters.

Στη διοργάνωση που πραγματοποιήθηκε στις 10 Φεβρουαρίου 2018 στις εγκαταστάσεις του «Byron College», διαγωνίστηκε πλήθος μαθητών από πολλά σχολεία.

Η Ομάδα των μαθητών Γιώργου Ευσταθόπουλου-Μπουτζούνη και Μαρίας-Νίκης Ζωγράφου κατατάχθηκε στην 6η θέση και συμμετείχε στους ημιτελικούς, ενώ ο Γιώργος Ευσταθόπουλος-Μπουτζούνης διακρίθηκε ως 9ος Καλύτερος Speaker.

Τους μαθητές προετοίμασε για το διαγωνισμό η προπονήτρια Ρητορικής κυρία Χριστίνα Καραβά, η οποία και τους συνόδευσε μαζί με τον κύριο Μανώλη Πολυχρονίδη και την κυρία Marie Carrie.

Από το Σχολείο μας οι Ομάδες που συμμετείχαν ήταν οι εξής :

EAS 1: Παναγιώτης Διαμαντής, Βαρβάρα Τσεκούρα

EAS 2: Γιώργος Ευσταθόπουλος-Μπουτζούνης, Μαρία-Νίκη Ζωγράφου

EAS 3: Πέτρος Κοτζαναστάσης, Έλενα Μαραντίδη

EAS 4: Αντωνία-Ίρις Καλκατζάκου, Ηλέκτρα-Ελένη Οικονόμου

EAS 5: Χαρά Κονταξάκη, Αλίνα Μπογδάνου

Συγχαρητήρια σε όλες τις Ομάδες για την εξαίρετη συμμετοχή τους καθώς και στην κυρία Χριστίνα Καραβά για την άρτια προετοιμασία των μαθητών και των μαθητριών.