Σπουδαίες διακρίσεις μαθητών του Σχολείου μας στη Βραδιά του Ερευνητή 2020

1ο & 2ο Βραβείο στον Διαγωνισμό Ζωγραφικής

1ο, 2ο, 3ο, 4ο και 5ο Βραβείο στον Διαγωνισμό Αφίσας

Σπουδαίες ήταν οι επιτυχίες για μαθητές από το Δημοτικό και το Γυμνάσιο του Σχολείου μας στους Διαγωνισμούς Ζωγραφικής και Αφίσας που πραγματοποιήθηκαν στο πλαίσιο της Βραδιάς του Ερευνητή του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου 2020.

Ο μαθητής της Γ’ Δημοτικού Αριστοκλής Παπακωνσταντίνου κέρδισε το 1ο Βραβείο στον Διαγωνισμό Ζωγραφικής.

Η Ομαδική Συμμετοχή της Δ’ Δημοτικού κέρδισε το 2ο Βραβείο στον Διαγωνισμό Ζωγραφικής.

Το 1ο Βραβείο στον Διαγωνισμό Αφίσας κέρδισε η μαθήτρια της β’ Γυμνασίου Γεωργία Σαμαρά.

Το 2ο Βραβείο στον Διαγωνισμό Αφίσας κέρδισε η μαθήτρια της γ’ Γυμνασίου Μαρία Βοσυνιώτη.

Το 3ο Βραβείο στον Διαγωνισμό Αφίσας κέρδισαν οι μαθητές της γ’ Γυμνασίου Μιχάλης Χατζησταμάτης και Σωκράτης Δάλλας.

Το 4ο Βραβείο στον Διαγωνισμό Αφίσας κέρδισε η μαθήτρια της γ΄ Γυμνασίου Ελεονώρα Ντάκου.

Το 5ο Βραβείο στον Διαγωνισμό Αφίσας κέρδισε η μαθήτρια της γ’ Γυμνασίου Ίρις Κωνσταντινίδη.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους μας τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους και τις σημαντικές διακρίσεις τους.

Συγχαρητήρια και στους καθηγητές Εικαστικών του Σχολείου μας κύριο Ισαάκ Μαυρίδη, κύριο Πυθαγόρα Χατζηανδρέου και κυρία Κωνσταντίνα Κούβελα που συντόνισαν τη συμμετοχή των μαθητών στον Διαγωνισμό και συνέβαλαν στις επιτυχίες τους!