Σπουδαία διάκριση μαθητή μας στον 2ο Αγώνα Kart IAME SERIES GREECE

Με ιδιαίτερα μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η συμμετοχή του μαθητή Λυκείου του Σχολείου μας, Αλέξανδρου D’ Arcy, στον 2ο Αγώνα Kart IAME SERIES GREECE, που πραγματοποιήθηκε στις 28 Ιουνίου 2018 στα Βραχνέϊκα Πάτρας.

Ο Αλέξανδρος κατάφερε να επιτύχει το απόλυτο αποτέλεσμα στην πιο ανταγωνιστική και πολυπληθέστερη κατηγορία του θεσμού.

Στην κατηγορία Senior στην οποία συμμετέχουν οδηγοί ηλικίας 14 ετών και άνω και με τη συνολική συμμετοχή 12 διαγωνιζόμενων, ο μαθητής της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κατάφερε το απόλυτο αποτέλεσμα P1, σε όλα τα σκέλη του αγώνα συγκεντρώνοντας τη μέγιστη βαθμολογία των 50 πόντων.

Το εξαιρετικό αποτέλεσμα αποτελεί δείγμα της σκληρής δουλειάς του Αλέξανδρου που εδώ και 7 χρόνια προπονείται και αγωνίζεται στην Ελλάδα και στο εξωτερικό εκπροσωπώντας τη χώρα του, καθώς και της συλλογικής προσπάθειας της ομάδας και των μηχανικών της Athens Kart Shop που στηρίζουν την προσπάθειά του.