Πρόκριση μαθητών μας στη Β΄ Φάση του 28ου Διαγωνισμού Αστρονομίας και Διαστημικής «Ίππαρχος»

Με επιτυχία συμμετείχαν μαθητές από το Γυμνάσιο και το Λύκειο του Σχολείου μας στην Α’ Φάση του 28ου Διαγωνισμού Αστρονομίας και Διαστημικής «Αρίσταρχος» που πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022.

Ο μαθητής του Λυκείου Ορέστης Ζηκούλης κατέκτησε την 6η θέση και ο μαθητής του Λυκείου Αλέξανδρος Ηλιάδης κατέκτησε την 11η θέση και εξασφάλισαν τη συμμετοχή τους στη Β΄ Φάση του Διαγωνισμού «Ίππαρχος».

Συγχαρητήρια και στους μαθητές του Γυμνασίου Νικόλα Βελεχέρη και Δήμητρα Μεφσούτ για τη συμμετοχή τους στον Διαγωνισμό.

Την προετοιμασία των μαθητών ανέλαβαν ο Υπεύθυνος του Ομίλου Αστρονομίας κύριος Δημήτρης Παπαδόπουλος και οι καθηγητές Φυσικής κύριος Αθανάσιος Τασούλας και κύριος Γεώργιος Παπαδόπουλος.