Παρουσίαση του Πανεπιστημίου του York

Ένα ακόμα κορυφαίο Βρετανικό Πανεπιστήμιο επισκέφτηκε το Σχολείο μας για να ενημερώσει τους μαθητές του προγράμματος GCE. Συγκεκριμένα, τη Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2019, οι μαθητές της Α΄ και Β΄ Λυκείου του Προγράμματος GCΕ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την παρουσίαση του κυρίου Richard Hall, εκπροσώπου του Πανεπιστημίου του York, ο οποίος επισκέφτηκε την Εκπαιδευτική Αναγέννηση για να μιλήσει στους μαθητές για τα προπτυχιακά προγράμματα σπουδών.

Το Πανεπιστήμιο του York είναι μέλος του περίφημου Russell Group, μιας ομάδας πανεπιστημίων που θεωρούνται τα κορυφαία στη Βρετανία σε ό,τι αφορά το επίπεδο της έρευνας και της διδασκαλίας τους. Οι μαθητές παρακολούθησαν την ομιλία με μεγάλο ενδιαφέρον, κάτι που φάνηκε από τις πολλές και ενδιαφέρουσες ερωτήσεις τους μετά το τέλος της παρουσίασης.