Παρουσίαση του Πανεπιστημίου του Lancaster

Οι μαθητές της Α΄ Λυκείου του Προγράμματος GCE την Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019 είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την παρουσίαση της εκπροσώπου του Lancaster κυρίας Alex Atkinson, η οποία επισκέφθηκε το Σχολείο μας ώστε να μιλήσει στους μαθητές για τα Προπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών.

Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης οι μαθητές ενημερώθηκαν για τα ακαδημαϊκά προγράμματα, καθώς και για τις ευκαιρίες, τόσο σε πανεπιστημιακό όσο και σε επαγγελματικό επίπεδο, που προσφέρει η φοίτηση στο Πανεπιστήμιο του Lancaster.

Οι μαθητές ενημερώθηκαν επίσης για τις ποικίλες και ενδιαφέρουσες πτυχές της φοιτητικής ζωής σε ένα από τα καλύτερα βρετανικά πανεπιστήμια.

Μετά την ολοκλήρωση της παρουσίασης ακολούθησαν ερωτήσεις από το σύνολο των μαθητών που φανέρωσαν το ενδιαφέρον τους για σπουδές υψηλής ποιότητας.