Παρουσίαση της εκπαιδευτικής πλατφόρμας Unifrog σε μαθητές του Προγράμματος GCE

Οι μαθητές του προγράμματος GCE του Σχολείου μας έχουν τη δυνατότητα να χρησιμοποιούν την διαδικτυακή εκπαιδευτική πλατφόρμα Unifrog. Μέσω αυτής έχουν διαθέσιμη κάθε πληροφορία (όπως προϋποθέσεις εισδοχής και αναλυτικό πρόγραμμα σπουδών) που αφορά τα αγγλόφωνα πανεπιστημιακά προγράμματα σε όλο τον κόσμο καθώς και τις επαγγελματικές δυνατότητες που αυτά προσφέρουν. Με τα εργαλεία της ψηφιακής πλατφόρμας οι μαθητές μας ενισχύονται σημαντικά στην αναζήτηση της βέλτιστης ακαδημαϊκής και επαγγελματικής πορείας τους.

Στο πλαίσιο αυτό, την Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2022, οι μαθητές του Τμήματος Α4 IGCSE ενημερώθηκαν από τον Rob Cannings, εκπρόσωπο της Unifrog, για τους διάφορους τρόπους με τους οποίους μπορούν να αξιοποιήσουν την πλατφόρμα κατά το πρώτο έτος της φοίτησής τους στο πρόγραμμα GCE και να προετοιμαστούν καλύτερα για τη διαδικασία της αίτησης σε αγγλόφωνα προγράμματα σε όλο τον κόσμο.