Ο καθηγητής Πολεμικών Τεχνών του Σχολείου μας κύριος Νίκος Δροσόπουλος στην παρουσίαση του Προγράμματος Αξιοποίησης Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων Αττικής

Ο καθηγητής Πολεμικών Τεχνών της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κύριος Νίκος Δροσόπουλος συμμετείχε στην παρουσίαση του Προγράμματος Αξιοποίησης Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων Αττικής που πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2022, στο Ολυμπιακό Κέντρο Υγρού Στίβου. Ο κύριος Ν. Δροσόπουλος έδωσε το παρών του στην εκδήλωση, έπειτα από πρόσκληση που έλαβε από τον Υφυπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού κύριο Λευτέρη Αυγενάκη.

Μαζί με τον κύριο Ν. Δροσόπουλο παρευρέθηκαν στην παρουσίαση του Προγράμματος η μαθήτρια Αλεξάνδρα Κονταξάκη και  μαθητής Άρη Γκρέκης, από το Λύκειο του Σχολείου μας, οι οποίοι είχαν διακριθεί στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Συγχαρητήρια στον κύριο Ν. Δροσόπουλο για την Τιμητική Πρόσκληση που δέχτηκε καθώς και στους μαθητές μας για τη συμμετοχή τους και τη σημαντική εμπειρία που αποκόμισαν.