Οι μαθητές του Νηπιαγωγείο στο «Πολύτεχνο»

Οι μικροί μαθητές του Προνηπιαγωγείου και του Νηπιαγωγείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης την Τρίτη 17 Δεκεμβρίου 2019 είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν τον χώρο Παιδικής Καλλιτεχνικής Αγωγής «Πολύτεχνο» και να παρακολουθήσουν τη διαδραστική χριστουγεννιάτικη παράσταση «Χριστουγεννιάτικη Συμφωνία».

Τα παιδιά συμμετείχαν ενεργά στη θεατρική παράσταση και συντέλεσαν στην εξέλιξη της ιστορίας. Διαπίστωσαν ότι η καλοσύνη έχει τη δύναμη και μπορεί να θριαμβεύσει απέναντι σε κάθε είδους πονηριά.

Η θεατρική παράσταση χάρισε στο σύνολο των μαθητών στιγμές γέλιου και συναισθήματα χαράς! Η ευχάριστη δραστηριότητα ολοκληρώθηκε με μια ατομική χριστουγεννιάτικη κατασκευή όπου τα παιδιά εκφράστηκαν δημιουργικά!