Οι μαθητές της ΣΤ΄ Δημοτικού παρουσιάζουν τη θεατρική παράσταση «Το κομμάτι που λείπει συναντά το μεγάλο Ο»

Οι μαθητές των τμημάτων της ΣΤ΄ Δημοτικού το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022 παρουσίασαν τη θεατρική παράσταση «Το κομμάτι που λείπει συναντά το μεγάλο Ο» που βασίζεται στα κείμενα του Σελ Σιλβερστάιν.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες αξιοποίησαν τις τεχνικές του Μαύρου Θεάτρου, έδωσαν ζωή σε ήρωες και αντικείμενα και μίλησαν στην καρδιά μας με συγκινητικά εκφραστικά μέσα για την αναζήτηση και την ολοκλήρωση που  προσφέρει η αγάπη όταν την ανακαλύπτουμε εντός μας.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους σε μια απαιτητική θεατρική παράσταση, στον Θεατρολόγο του Σχολείου μας κύριο Νικόλα Ράπτη για τη διασκευή και τη σκηνοθεσία, τη Θεατρολόγο κυρία Μαρία Κουβαρά για τη σκηνική καθοδήγηση, στους δασκάλους των τμημάτων και σε όλους τους συντελεστές που υποστήριξαν και συνέβαλαν στην άρτια προετοιμασία και υλοποίηση.