Οι μαθητές της Εικονικής Επιχείρησης «A.FREedge» σε Συνέντευξη Τύπου του Σωματείου Επιχειρηματικότητας Νέων

Στο πλαίσιο του εορτασμού των 100 χρόνων λειτουργίας του Σωματείου Επιχειρηματικότητας Νέων / Junior Achievement Greece, οι μαθητές της Εικονικής Επιχείρησης «A.FREege» του Σχολείου μας συμμετείχε στη Συνέντευξη Τύπου που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 1 Οκτωβρίου 2018, στον Σύνδεσμο Επιχειρήσεων και Βιομηχανιών Ελλάδος.

Κατά τη διάρκεια της Συνέντευξης Τύπου ο Πρόεδρος της Εικονικής Επιχείρησης Ιωάννης Αγγέλικας μοιράστηκε με το κοινό τα συναισθήματα και τις εμπειρίες από τη συμμετοχή της μαθητικής ομάδας στο Σ.Ε.Ν. και τη διάκρισή της στην 4η θέση Πανελλαδικά στον Τελικό του Διαγωνισμού «Καλύτερη Μαθητική Εικονική Επιχείρηση 2018».

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν και τα υπόλοιπα Διευθυντικά Στελέχη της Εικονικής Επιχείρησης, Σπυρίδων Δαβέρος, Γεώργιος Μαλτζής, Αχιλλέας Μετρίδης, Θεοφάνης – Αίας Γαρρείος, Αχιλλέας Χαριζάνου και Δημήτριος Παπαγεωργίου με τη συνοδεία του Καθηγητή του Σχολείου μας, κύριο Ιωάννη Θεοχάρη.

Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή τους.