Πρόκριση της Χορωδίας μας σε Διεθνές Φεστιβάλ Χορωδιών ύστερα από τη συμμετοχή της στην 11η Συνάντηση Σχολικών Χορωδιών Καρδίτσας

Στο Διαγωνιστικό Φεστιβάλ Μαθητικών Χορωδιών, που διοργανώνεται στο Angri, στη Νάπολη της Ιταλίας, προκρίθηκαν ανάμεσα σε 150 χορωδίες από την Ελλάδα και το εξωτερικό, οι Χορωδίες Δημοτικού και Γυμνασίου-Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης, ύστερα από την επιτυχή εμφάνισή τους στην 11η Συνάντηση Σχολικών Χορωδιών Καρδίτσας.

Η συνάντηση που πραγματοποιήθηκε στην Καρδίτσα το Σαββατοκύριακο 30-31 Μαρτίου 2019, στο πλαίσιο του 37ου  Διεθνούς Φεστιβάλ Χορωδιών, μιας διοργάνωσης που πλέον έχει γίνει θεσμός στην Ελλάδα.

Οι Χορωδίες μας, με μαέστρο τον κύριο Στέφανο Καρδιόλακα και πιανίστες τον κύριο Δημήτρη Κλειδά και την κυρία Μαρίνα Αυγέρη, μάγεψαν κοινό και κριτικούς με τα τραγούδια τους.

Συγχαρητήρια στους μαθητές, το μαέστρο και τους μουσικούς μας για τη σπουδαία διάκρισή τους και καλή επιτυχία για τη συνέχεια!