Νίκη και πρόκριση στο Final 8 για την Ομάδα Μπάσκετ Αγοριών Λυκείου στο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης «ΑΣΙΣ»

Η Ομάδα Μπάσκετ Αγοριών Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης  επικράτησε της ομάδας του St.Catherine’s με σκορ 61-50 στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Λεοντείου Νέας Σμύρνης την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023 στο πλαίσιο του πρωταθλήματος «ΑΣΙΣ».

Η Ομάδα του Σχολείου μας κυριάρχησε στον αγώνα από τα πρώτα λεπτά παίζοντας εντυπωσιακά ενώ ξεχώρισε με την ομαδικότητα και την άψογη συνεργασία των παιχτών. Με τη νίκη αυτή εξασφάλισε την πρόκριση στο Final 8  της διοργάνωσης για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά!

Την Ομάδα απαρτίζουν οι Μαθητές: Μιχαήλ Αγγέλου, Ευάγγελος Αλιφραγκής, Γιώργος Ανυφαντής, Γιάννης Καλαντζής, Στράτος Καραβάς, Νικόλαος Κοτσόκολος, Ηλίας Λιόλιος, Γιάννης Νταής, Βασίλης Ξηροπαϊδης, Θανάσης Σπηλιώτης, Θεόδωρος Τσάλτας.

Συγχαρητήρια στους μαθητές του Σχολείου μας για το επιτυχημένο παιχνίδι τους και την πρόκρισή τους καθώς και στους Προπονητές της Ομάδας και καθηγητές Φυσικής Αγωγής κύριο Μάνο Ζορμπά και κύριο Χρήστο Χαρίτο.