Με επιτυχία ολοκληρώθηκε ο Διαγωνισμός Εκφραστικής Ανάγνωσης

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 9 Ιουνίου και την Πέμπτη 10 Ιουνίου 2021 ο ενδοσχολικός Διαγωνισμός Εκφραστικής Ανάγνωσης (Oral Interpretation Contest). Μαθητές και μαθήτριες από την α΄, β΄ και γ΄ Γυμνασίου είχαν τη μοναδική ευκαιρία να εξασκήσουν την ικανότητά τους στην εκφραστική ανάγνωση αποσπάσματος από το αγαπημένο τους βιβλίο στα αγγλικά.

Τις τρεις πρώτες θέσεις κατέκτησαν οι ακόλουθοι μαθητές:

α΄ Γυμνασίου:

1η θέση: Γεωργία Αναγνωστοπούλου

2η θέση: Κρίστη Ευσταθίου

3η θέση: Δανάη Φραγκιά

β΄ Γυμνασίου:

1η θέση: Ελένη Μάγκου

2η θέση: Χριστίνα Ραφτοπούλου

3η θέση: Αγάπη Γεράκη

γ΄ Γυμνασίου:

1η θέση: Αλεξία Αλιφραγκή

2η θέση: Αριεύνη Μηνούδη

3η θέση: Θεοδώρα Πολιτάκου

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις του στον Διαγωνισμό.

Συγχαρητήρια στις καθηγήτριες Αγγλικών που βοήθησαν στην προετοιμασία και τη διενέργεια του Διαγωνισμού και ενίσχυσαν τον στόχο της Ομάδας Αγγλικής Ρητορικής (Forensics) που είναι η αποκόμιση πολύτιμων εμπειριών και η ενδυνάμωση της χρήσης της αγγλικής γλώσσας.