Με επιτυχία οι Μουσικοχορευτικές Δράσεις και οι Θεατρικές Παραστάσεις της Β΄ και Γ΄ Δημοτικού

Ένα Σαββατοκύριακο αφιερωμένο στον πολιτισμό είχαμε την ευκαιρία να ζήσουμε το Σάββατο 28 και την Κυριακή 29 Μαΐου 2022 και να χειροκροτήσουμε τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β΄ και της Γ΄ Δημοτικού του Σχολείου μας!

Τα παιδιά έχοντας την αμέριστη υποστήριξη και καθοδήγηση των δασκάλων τους παρουσίασαν τη θεατρική παράσταση «Όλα πάνε μια χαρά» και με το ταλέντο τους και τον αυθορμητισμό τους μας χάρισαν στιγμές γέλιου.

Τη σκυτάλη πήραν τα ανοιχτά μαθήματα Μουσικής και Παραδοσιακών Χορών όπου μικροί και μεγάλοι τραγούδησαν και χόρεψαν μαζί, δημιουργώντας όμορφες στιγμές και ξεχωριστές αναμνήσεις λίγο πριν την ολοκλήρωση της φετινής σχολικής χρονιάς!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους στις πολιτιστικές δράσεις που πραγματοποιήθηκαν καθώς και στους δασκάλους τους που τα ενέπνευσαν και ανέλαβαν την επιτυχημένη προετοιμασία τους!