Χάλκινο μετάλλιο για μαθητή μας στο Πρωτάθλημα Τέννις Α.Σ.Ι.Σ. Δημοτικού που διοργανώθηκε από την Εκπαιδευτική Αναγέννηση

Την 3η θέση κατέκτησε ο μαθητής μας Νίκος Μακρής στο Πρωτάθλημα Τέννις Δημοτικού που διοργάνωσε με επιτυχία η Εκπαιδευτική Αναγέννηση στο πλαίσιο των Αθλητικών Συναντήσεων Ιδιωτικών Σχολείων.
Ο μαθητής μας, χωρίς να χάσει ούτε ένα game, κατάφερε να διακριθεί στον ημιτελικό και τελικά να κατακτήσει την 3η θέση!
Στο πρωτάθλημα, επίσης, συμμετείχαν από το Σχολείο μας οι: Ήλια Βαρβαγιάννη, Νίκος Βυτόγιαννης, Άρης Γκρέκης, Φαίη Καμπανάου, Νίκος Μακρής και Διονύσης Μουζάκης.
Οι αγώνες διοργανώθηκαν το Σάββατο 19 Μαΐου και την Κυριακή 20 Μαΐου 2018 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Tennis Square στο Μαρούσι, με τη συμμετοχή συνολικά 50 μαθητών και μαθητριών από ιδιωτικά σχολεία.
Συγχαρητήρια σε όλους μας τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις επιτυχίες τους και για τη συμμετοχή τους στους αγώνες καθώς και στους καθηγητές Φυσικής Αγωγής που ανέλαβαν την προετοιμασία τους!