Μεγάλη Επιτυχία στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών Επιστημών EUSO

Η Ομάδα της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης με τους μαθητές Ζαχαροπούλου Δέσποινα, Λούκουτο Νίκο και Μανώλα Κωνσταντίνο κατέκτησε την 9η θέση στον Τελικό του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικών Επιστημών που πραγματοποιήθηκε στο Ε.Κ.Φ.Ε. Αγίων Αναργύρων το Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2018. Σημειώνουμε ότι το Σχολείο μας διακρίθηκε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στο Διαγωνισμό στην 1η δεκάδα των νικητών!

Η Τελετή Βράβευσης πραγματοποιήθηκε στο Ευγενίδειο Ίδρυμα την Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018.

Τους μαθητές προετοίμασαν οι καθηγητές τους κα. Λεωνή Παναγιωτοπούλου-Χημικός, Δρ. Κριμιτζάς Αντώνιος-Βιολόγος και κος Παπουτσής Σταμάτης-Φυσικός.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στους καθηγητές τους για την επιτυχία και τη σημαντική διάκριση!