Μαθητής του Σχολείου μας στην Εθνική Ομάδα Κ.15

Μια ιδιαίτερα σημαντική διάκριση απέσπασε ο μαθητής Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Βασίλης Μοίρας, που κλήθηκε να συμμετέχει στην Εθνική Ομάδα Κ.15.

Ο Βασίλης που είναι μαθητής του Σχολείου μας από τη βαθμίδα του Νηπιαγωγείου με ιδιαίτερα καλές ακαδημαϊκές επιδόσεις καθόλη τη διάρκεια της φοίτησής του, είχε ήδη φανερώσει τις ικανότητές του στο άθλημα του ποδοσφαίρου μέσω της συμμετοχής του στην αντιπροσωπεία της  Ομάδας Ποδοσφαίρου του Δημοτικού και του Γυμνασίου.

Η ποδοσφαιρική του δεινότητα φανερώθηκε επίσης στα Πρωταθλήματα Ποδοσφαίρου Ανατολικής Αττικής όπου αναδείχθηκε και 1ος Σκόρερ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι είναι εν ενεργεία ποδοσφαιριστής και 1ος Σκόρερ στην Κ.15 Ομάδα του Ολυμπιακού.

Συγχαίρουμε τον μαθητή μας τόσο για τις διακρίσεις του όσο για την επιτυχημένη και αξιέπαινη αθλητική του πορεία.