Μαθητής μας στο Τμήμα Politics, Sociology & East European Studies του University College London

Οι επιτυχίες σε κορυφαία Πανεπιστήμια του κόσμου συνεχίζονται για τους μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης.

Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση συγχαίρουμε τον μαθητή της Γ΄ Λυκείου Γιάννη Αγγέλικα, για το offer που δέχτηκε από το Τμήμα Politics, Sociology & East European Studies του University College London, ενός από τα κορυφαία Πανεπιστήμια σε παγκόσμιο επίπεδο.

Η σημαντική αυτή επιτυχία του μαθητή μας προκύπτει τόσο από τις υψηλές του επιδόσεις στις εξετάσεις του Προγράμματος GCE A Levels που παρακολουθεί στην Εκπαιδευτική Αναγέννηση, τη συστηματική προετοιμασία από τους καθηγητές μας, τις διακρίσεις του μέσω του Προγράμματος «Εικονική Επιχείρηση» και τη συμμετοχή του σε Συνέδρια MUN.

Forensics & MUN:

• 4η θέση Πανελλαδικά με τη Μαθητική Ομάδα «A.FREedge» στο Πρόγραμμα «Εικονικής Επιχείρησης» 2018
  • Βραβείο – Υποτροφία από των Πρέσβη των Η.Π.Α. για την παρακολούθηση του Θερινού Σχολείου Νεανικής Επιχειρηματικότητας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
  • Συμμετοχή με τη Μαθητική Ομάδα «Foundation» στον Τελικό του Young Business Talents 2018
  • Τηλεοπτικές Συνεντεύξεις στην εκπομπή «Χ2» με τον Γιάννη Πολίτη στον τηλεοπτικό σταθμό Action 24 με θέμα το Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων και την Εικονική Επιχείρηση του Σχολείου «A.FREedge»
  • Συνέντευξη Τύπου στο Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων για την Εικονική Επιχείρηση του Σχολείου «A.FREedge»
  • Υποτροφία στο Harvard Model Congress Europe 2019
  • Συμμετοχή στο Harvard Model Congress Europe 2018