Μαθητής μας στο Τμήμα Engineering του University of Cambridge

Οι επιτυχίες σε κορυφαία Πανεπιστήμια του κόσμου συνεχίζονται για τους μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης.

Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση συγχαίρουμε τον μαθητή της Γ΄ Λυκείου Χρήστο Αντωνόπουλο, για το offer που δέχτηκε από το Τμήμα Engineering του University of Cambridge, ενός από τα κορυφαία Πανεπιστήμια σε παγκόσμιο επίπεδο. Το Πανεπιστήμιο του Cambridge αποτελεί ένα από τα δυο καλύτερα Πανεπιστήμια στον κόσμο στο course του Engineering.

Επιπλέον, ο μαθητής μας δέχτηκε offer και από το Τμήμα Electrical & Electronic Engineering του Imperial College London, που αποτελεί ένα από τα πέντε καλύτερα Πανεπιστήμια σε διεθνές επίπεδο στο συγκεκριμένο course.

Σημειώνεται ότι ο μαθητής της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης έχει δεχτεί offer και από το Τμήμα Engineering (Electronic & Electrical) του University College London (UCL), από το Τμήμα Electrical & Electronic Engineering του University of Manchester, και από το Τμήμα Electrical & Electronic Engineering του University of Southampton.

Η σημαντική αυτή επιτυχία του μαθητή μας προκύπτει τόσο από τις υψηλές του επιδόσεις στις εξετάσεις του Προγράμματος GCE A Levels που παρακολουθεί στην Εκπαιδευτική Αναγέννηση, τη συστηματική προετοιμασία από τους καθηγητές μας, τις διακρίσεις τoυ σε Πανελλήνιους και Διεθνείς Διαγωνισμούς Ρομποτικής, F1 in Schools και τη συμμετοχή του σε Διαγωνισμούς Forensics και Συνέδρια MUN.

Ρομποτική:

• 4η θέση με τη Μαθητική Ομάδα Λυκείου «Minders» στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Ρομποτικής 2019
  • 1η θέση με τη Μαθητική Ομάδα Λυκείου «Minders» στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2019
  • 2η θέση με τη Μαθητική Ομάδα Γυμνασίου στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2016

F1 in Schools:

• Βραβείο Γρηγορότερου Αυτοκινήτου (Fastest Car Award) με τη Μαθητική Ομάδα «Arrow Racers» στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα F1 in Schools 2019
  • 3η θέση με τη Μαθητική Ομάδα «Arrows» στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό F1 in Schools 2019
  • Βραβείο Επιχειρηματικότητας με τη Μαθητική Ομάδα «Arrows» στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό F1 in Schools 2019
  • Βραβείο Μηχανικής με τη Μαθητική Ομάδα «Arrows» στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό F1 in Schools 2019
  • Βραβείο Εκθεσιακού Περιπτέρου με τη Μαθητική Ομάδα «Arrows» στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό F1 in Schools 2019
  • Βραβείο Καλύτερης Κατασκευής Αμαξιδίου με τη Μαθητική Ομάδα «Arrows» στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό F1 in Schools 2019

Forensics & MUN: