Μαθητής μας στο Imperial College of London

Οι επιτυχίες σε κορυφαία Πανεπιστήμια του κόσμου συνεχίζονται για τους μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης.

Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση συγχαίρουμε τον μαθητή της Γ’ Λυκείου Τάσο Ζουρδούμη, που έγινε δεκτός σε ένα από τα κορυφαία Πανεπιστήμια σε παγκόσμιο επίπεδο, στο Imperial College of London (Τμήμα Civil Engineering with a Year Abroad).

Αξίζει να σημειωθεί, ότι ο μαθητής έγινε δεκτός και από το University College of London – U.C.L. (Τμήμα Civil Engineering).

Η σημαντική αυτή επιτυχία του μαθητή μας προκύπτει τόσο από τις υψηλές του επιδόσεις στις εξετάσεις του Προγράμματος GCE A Levels, που παρακολουθεί στην Εκπαιδευτική Αναγέννηση, όσο και στις διακρίσεις που έχει σημειώσει, με τη συστηματική προετοιμασία από τους καθηγητές μας, σε πανελλήνιους και διεθνείς διαγωνισμούς, όπως :

F1 in Schools World Finals 2017:

9η θέση παγκοσμίως με την Ομάδα Omega Racing Team

6ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Τεχνολογίας F1 in Schools 2017:

2η θέση πανελλαδικώς με την Ομάδα Omega Racing Team

1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2017:

1η θέση πανελλαδικώς με την Ομάδα Minders