Μαθητές μας του Προγράμματος GCE δεκτοί από κορυφαία Πανεπιστημιακά Ιδρύματα του κόσμου

Οι επιτυχίες και οι προσφορές που δέχονται οι μαθητές του Σχολείου μας από μεγάλα Πανεπιστημιακά Ιδρύματα στο εξωτερικό αυξάνονται διαρκώς, επισφραγίζοντας την ποιότητα της εκπαίδευσης του Προγράμματος GCE.

Αυτή τη φορά ο μαθητής μας Βίκτωρ Κωνσταντέλλος κέρδισε μια ιδιαίτερα σημαντική προσφορά από το University College του Λονδίνου (UCL) για σπουδές στο αντικείμενο της Βιολογίας.

Εξαιρετική και η επιτυχία της Αριάδνης Κουβάτσου που δέχτηκε προσφορές από τo Πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ και του Sheffield University για σπουδές στην Ιατρική επιστήμη.

Να θυμίσουμε, ότι πλήθος μαθητών μας έχουν δεχτεί προσφορές από Πανεπιστήμια παγκόσμιου βεληνεκούς του Ηνωμένου Βασιλείου, όπως το Warwick, το Bath, το Southampton, το Glasgow, το Exeter, το Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου, το Sussex, το Essex, το York, το Lancaster, το Liverpool και πολλά άλλα, ενώ προσφορές αναμένονται από Πανεπιστήμια της Ολλανδίας και της Αμερικής.