Μαθητές μας στην 36η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα

Μαθητές από το Γυμνάσιο και το Λύκειο του Σχολείου μας συμμετείχαν στην 36η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα που διεξήχθη στο κτίριο του Νέου Χημείου, το Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2019.

Η ομάδα των μαθητών της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης είχε ήδη επιτύχει στο Διαγωνισμό «Ευκλείδης» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα είναι οι : Μαρία – Ελένη Νικολάου, Ιωάννης Γκαμαλέτσος, Φιλίππα Πετροπούλου, Βαρβάρα Τσεκούρα, Μαρία – Νίκη Ζωγράφου, Απόστολος Κανέλλης, Αλέξανδρος Μαρκόπουλος.

Να σημειωθεί, ότι την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019 οι μαθήτριες του Γυμνασίου Βαρβάρα Τσεκούρα και Μαρία – Ελένη Νικολάου βραβεύτηκαν από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία για την εξαιρετική τους επίδοση στον Διαγωνισμό «Ευκλείδης».

Συγχαρητήρια σε όλους μας τους μαθητές και τις μαθήτριες καθώς και στους καθηγητές που συντέλεσαν στην άρτια προετοιμασία τους.