Μαθήτριες του Σχολείου μας στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα

Οι μαθήτριες από το Λύκειο του Σχολείου μας, Μαρία Ελένη Νικολάου (Α΄ Λυκείου), Βαρβάρα Τσεκούρα (Β΄ Λυκείου) και Μαρία Νίκη Ζωγράφου (Γ΄ Λυκείου) μετά την επιτυχημένη συμμετοχή τους στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Ο Θαλής» προκρίθηκαν και θα συμμετάσχουν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης».

Η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα θα διεξαχθεί το Σάββατο 5 Ιουνίου 2021 και ώρα 10:00.

Από τα αποτελέσματα θα επιλεγούν οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στη Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων και στη Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα.

Συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας για την πρόκρισή τους και καλή επιτυχία στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα.

Συγχαρητήρια στους καθηγητές Μαθηματικών του Σχολείου μας που συντέλεσαν στην επιτυχημένη προετοιμασία των μαθητριών.