Θεατρική Παράσταση από το English Theatre Club σε μαθητές του Γυμνασίου

Οι μαθητές και οι μαθήτριες από την α΄ και τη β΄ Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης την Πέμπτη 7 Μαρτίου 2024, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν στο Θέατρο του Σχολείου μας, τη θεατρική παράσταση «Η επιστροφή του Σέρλοκ Χολμς» από το English Theatre Club.

Οι μαθητές μας παρακολούθησαν έναν γρίφο του διάσημου ντετέκτιβ και ταυτόχρονα εξοικειώθηκαν ακόμα περισσότερο με τη χρήση της αγγλικής γλώσσας στο πλαίσιο μιας θεατρικής παράστασης.

Το English Theatre Club αποτελείται από μια ομάδα με διεθνείς ηθοποιούς και έμπειρους δασκάλους, η οποία δημιουργεί και παίζει θεατρικά έργα για παιδιά όλων των ηλικιών.

Κατά τη διάρκεια της διαδραστικής προσέγγισης που χρησιμοποιείται, οι μαθητές και οι μαθήτριες έχουν τη δυνατότητα να συμμετέχουν καθ’ όλη της διάρκεια της παράστασης , να διασκεδάσουν και ταυτόχρονα να εξασκηθούν στην ομιλία μιας ξένης γλώσσας με όρεξη και ψυχαγωγία.