Η ANAGENNISI RUNNING TEAM στο GREECE RACE for the CURE ΜΑΖΙ πιο δυνατοί από τον καρκίνο του μαστού

Παραπάνω από 90 δρομείς και περιπατητές από το Σχολείο μας έδωσαν δυναμικό παρών στο Greece Race for the Cure που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2022.

Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης ενώθηκαν με περισσότερους από 35.000 συμμετέχοντες που με αφετηρία το Ζάππειο και μέσα από δυο διαδρομές των 5 χλμ και των 2 χλμ χάραξαν δρόμο ενάντια στον καρκίνο του μαστού.

Με το σύνθημα «ΜΑΖΙ πιο δυνατοί από τον καρκίνο του μαστού» οι δρομείς και οι περιπατητές κατέγραψαν «χιλιόμετρα αγάπης» για τις γυναίκες που βιώνουν τον καρκίνο του μαστού, για την πρόληψη και την αξία της έγκαιρης διάγνωσης που σώζουν ζωές, για έναν κόσμο όπου ο καρκίνος του μαστού δεν θα υπάρχει πιά!

Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή τους!