Η Ομάδα Δρομέων του Σχολείου μας «τρέχει» στον Ημιμαραθώνιο Αθήνας 2020 για τον Οργανισμό «Το Χαμόγελο του Παιδιού»

Η Ομάδα Δρομέων της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης «Anagennisi Running Team» θα δώσει δυναμικά το «παρών» της στον Ημιμαραθώνιο Αθήνας 2020 που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 22 Μαρτίου, και θα διαδώσει το μήνυμα του Οργανισμού «Το Χαμόγελο του Παιδιού».

Ο Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού» καθημερινά μεριμνά με το σπουδαίο έργο του «να μην υπάρχει κανένα παιδί χωρίς χαμόγελο»

Μαθητές και μαθήτριες, γονείς, διοικητικό και εκπαιδευτικό προσωπικό θα πλημμυρίσουν τους δρόμους της Αθήνας μαζί με χιλιάδες δρομείς και θα συμμετέχουν σε ένα αθλητικό γεγονός διεθνούς εμβέλειας που συνδέει την ιστορία και αναδεικνύει ανθρώπινες αρετές όπως αυτές της θέλησης και της ανθρώπινης ψυχής.

Τα μέλη της Ομάδας Δρομέων του Σχολείου μας έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν μια από τις παρακάτω διαδρομές:

Ημιμαραθώνιος (21 χλμ):

Η έναρξη του Ημιμαραθωνίου έχει οριστεί για τις 09:00 πμ.

Για να συμμετάσχει κάποιος στον Ημιμαραθώνιο είναι υποχρεωτικό να έχει συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας του (γεννημένοι τουλάχιστον το 2002 και μεγαλύτεροι).

Το κόστος συμμετοχής διαμορφώνεται ως εξής:

• Βασικό Ομαδικό Πακέτο: 12 η συμμετοχή και 6 το tshirt της Ομάδας του Σχολείου.

Σύνολο: 18

• Ενισχυμένο Ομαδικό Πακέτο: 27 € η συμμετοχή (περιλαμβάνει και το επίσημο tshirt της διοργάνωσης) συν 6 το tshirt της Ομάδας του Σχολείου.

Σύνολο: 33

• Πλήρες Ομαδικό Πακέτο: 55 η συμμετοχή (περιλαμβάνει και το επίσημο tshirt της διοργάνωσης) συν 6 το tshirt της Ομάδας του Σχολείου.

Σύνολο: 61

Αγώνας Δρόμου (5 χλμ):

Η έναρξη του Αγώνα Δρόμου των 5 χλμ. έχει οριστεί για τις 11:45 πμ.

Η συμμετοχή των μαθητών είναι δωρεάν, ενώ το κόστος για το tshirt της Ομάδας του Σχολείου ανέρχεται στα 6 .

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι μαθητές είναι γεννημένοι το 2008 και μεγαλύτεροι.

Το κόστος συμμετοχής για τους ενήλικες διαμορφώνεται ως εξής:

• Βασικό Ομαδικό Πακέτο: 8 η συμμετοχή συν 6 το tshirt της Ομάδας του Σχολείου.

Σύνολο: 14

• Ενισχυμένο Ομαδικό Πακέτο: 23 η συμμετοχή (περιλαμβάνει και το επίσημο tshirt της διοργάνωσης) συν 6 το tshirt της Ομάδας του Σχολείου.

Σύνολο: 29

Αγώνας Δρόμου (3 χλμ):

Η έναρξη του Αγώνα Δρόμου των 3 χλμ. έχει οριστεί για τις 09:10 πμ.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι μαθητές είναι γεννημένοι το 2010 και μεγαλύτεροι.

Το κόστος συμμετοχής για τους ενήλικες διαμορφώνεται ως εξής:

• Βασικό Ομαδικό Πακέτο: 5 η συμμετοχή συν 6 το tshirt της Ομάδας του Σχολείου.

Σύνολο: 11

• Ενισχυμένο Ομαδικό Πακέτο: 20 η συμμετοχή (περιλαμβάνει και το επίσημο tshirt της διοργάνωσης) συν 6 το tshirt της Ομάδας του Σχολείου.

Σύνολο: 26

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε και στην επίσημη ιστοσελίδα της διοργάνωσης www.athinahalfmarathon.gr

Για τις διαδρομές των 21 χλμ., των 5 χλμ. και των 3 χλμ. ο αριθμός των συμμετεχόντων που έχει οριστεί από τη διοργάνωση είναι 60 δρομείς και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Οι συμμετέχοντες θα ενημερωθούν την Παρασκευή 20 Μαρτίου για τα σημεία συνάντησης την ημέρα του Αγώνα.

Αντίστοιχα την Παρασκευή 20 Μαρτίου θα παραλάβουν μέσω του Σχολείου τον εξοπλισμό των δρομέων.

Παρακαλούμε για την έγκαιρη δήλωσης της συμμετοχής σας μέχρι τη Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2020.

Οι Δηλώσεις Συμμετοχής μπορούν να πραγματοποιηθούν με τους εξής τρόπους:

1. Προσκόμιση των Δηλώσεων Συμμετοχής στο Γραφείο Δημοσίων Σχέσεων & Επικοινωνίας (κος Νικόλας Τσιλιβαράκος).
  2. Αποστολή στην ηλεκτρονική διεύθυνση: marketing@anagennisi.edu.gr

Όλα τα πεδία στη Δήλωση Συμμετοχής είναι απαραίτητο να είναι συμπληρωμένα.

Σημειώνεται, ότι η εγκυρότητα της κάθε συμμετοχής πιστοποιείται μέσω της δήλωσης συμμετοχής και της πληρωμής των αντίστοιχων ποσών για κάθε διαδρομή.

Μπορείτε να κατεβάσετε τη Δήλωση Συμμετοχής κάνοντας click εδώ.