Η Μαθητική Ομάδα “Minders” στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO

Η Μαθητική Ομάδα ‘’Minders’’ του Σχολείου μας, μετά την κατάκτηση της 1ης θέσης στους Πανελλήνιους Αγώνες Εκπαιδευτικής Ρομποτικής τον περασμένο Ιούλιο, θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO, που θα διεξαχθεί στον Παναμά από τις 7 έως τις 9 Νοεμβρίου 2023.

Οι ‘’Minders’’ διαγωνίστηκαν στην Κατηγορία Future Innovators και διακρίθηκαν στην υψηλότερη θέση του βάθρου με το project ‘’Aqua Byte – Rising Data’’.

Τα μέλη της Μαθητικής Ομάδας της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης είναι ο Οδυσσέας Κεσεντές, ο Ευάγγελος Δασκαλόπουλος και ο Αλέξανδρος Ηλιάδης.

Τη συμμετοχή της Μαθητικής Ομάδας ‘’Minders’’ στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Εκπαιδευτικής Ρομποτικής υποστήριξαν ένθερμα με τις Χορηγίες που πραγματοποίησαν  οι παρακάτω εταιρείες:

Platinum Sponsor: SUNLIGHT

Gold Sponsors: DIGITAL REALTY, NBG FACTORS, PROMETHEUS