Η Εκπαιδευτική Αναγέννηση στον Ημιμαραθώνιο Αθήνας 2024

Με τη συμμετοχή παραπάνω από 21.000 δρομέων ολοκληρώθηκε ο 12ος Ημιμαραθώνιος της Αθήνας που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 10 Μαρτίου 2024 και έδωσαν δυναμικά το παρών τους μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικοί και εργαζόμενοι της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης.

Οι δρομείς που εκπροσώπησαν το Σχολείο μας συμμετείχαν στη διαδρομή των 21.1 χιλιομέτρων και των 5 χιλιομέτρων, και μαζί με τους υπόλοιπους δρομείς έγιναν κοινωνοί μιας σπουδαίας αθλητικής διοργάνωσης, που έχει διεθνή εμβέλεια, συνδέει την ιστορία και αναδεικνύει ανθρώπινες αρετές όπως αυτές της θέλησης και της ανθρώπινης ψυχής.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες, στους γονείς, στους δασκάλους και τους καθηγητές και στους εργαζόμενους του Σχολείου μας για τη συμμετοχή τους!