Επιτυχίες μαθητών της Ε΄ και ΣΤ’ Δημοτικού στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών «Αριστοτέλης 2022»

Επιτυχημένη ήταν η συμμετοχή μαθητών και μαθητριών από την Ε΄ και τη ΣΤ΄ Δημοτικού του Σχολείου μας στον Διαγωνισμό Φυσικών «Αριστοτέλης 2022» που πραγματοποιήθηκε ενδοσχολικά την Τετάρτη 23 Μαρτίου 2022.

Οι μαθητές των οποίων τα γραπτά βαθμολογήθηκαν με τουλάχιστον 50% , απεστάλησαν στο Τμήμα Φυσικής του ΕΚΠΑ και έλαβαν Βραβείο είναι οι: Έκτορας Τουρκαντώνης, Νικόλαος – Μάριος Γιοβάνης, Καλλιρόη – Αικατερίνη Σταματοπούλου, Χρήστος Μπουριάζος, Παναγιώτης Ζαφείρης, Αριάδνη Σιφναίου, Ανδριανή Ζαφειρίου, Χρύσανθος – Ραφαήλ Μπαϊρας, Κωνσταντίνος – Νικόλαος Παπαμιχαήλ, Ελίζα Μιμίκου, Ηλέκτρα Ζηκούλη, Γρηγόρης Μαλισόβας, Ευανθία Νικολακάκη, Μελιτίνη Σπηλιωτοπούλου, Π. Τ., Στυλιανός Κατρίνης, Ανδρέας Λαμπρόπουλος, Μαρία Παπαδοπούλου, Άγγελος Φωτόπουλος, Μελίνα Χρόνη.

Οι μαθητές που έλαβαν βαθμολογία τουλάχιστον 50% και στους οποίους απονεμήθηκε Εύφημος Μνεία είναι οι: Μαυρέττα Λύρα, Ευαγγελία Νικοτιάν, Β. Γ., Ιωάννης Αγγελίδης, Ευθύμιος Παναγιωτόπουλος, Κωνσταντίνος Μεγαπάνος, Κωνσταντίνα Μπαταγκιώνη, Άγγελος Νερουτσόπουλος, Στυλιανή Βαλεοντή, Ζαφειρία Μαρτσούκου, Θεοφάνης Καραπανάγος, Γιάννης Καστρινάκης, Κατρίν Αποστολοπούλου, Φίλιππος Βαθιώτης Μπουτζούνης, Παύλος Βαλιάδης, Βικτωρία Βυτόγιαννη, Νικόλαος Γκατζούνης, Ζωή Καραμπέτσου, Γεώργιος Παυλίδης, Χρήστος Χριστοδούλου, Μαριλίζα Χρυσανθοπούλου.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό και τους απονεμήθηκε Έπαινος είναι οι: Εμμανουήλ Ζαφείρης, Μαρίζα Γιαννούλη

Τον Διαγωνισμό διοργάνωσαν το Τμήμα Φυσικής Πανεπιστημίου Αθηνών και η Ελληνική Εταιρεία Φυσικής για την Επιστήμη και την Εκπαίδευση.

Συγχαρητήρια σε όλους μας τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους καθώς και στους δασκάλους τους που συντέλεσαν στην άρτια προετοιμασία τους.