Επιτυχίες μαθητών μας στον 4ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ελληνικής Γλώσσας «Κλείταρχος και Βερενίκη»

Με επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από την Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού του Σχολείου μας στον 4ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ελληνικής Γλώσσας «Κλείταρχος και Βερενίκη». Ο Διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε στις 3 Απριλίου 2023 εντός του ωρολογίου προγράμματος.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν από την Ε΄ Δημοτικού είναι οι: Αντιόπη Χριστοδούλου, Μιχάλης Καμπανάρης, Γεώργιος Βασίλαρος, Άγγελος Γεωργούτης και Δ. Κ.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν από τη ΣΤ΄ Δημοτικού είναι οι: Υβόννη Πετρογιάννη, Αντώνιος Χαλμπές, Παρασκευή Κουρεντζή, Άγις – Κωνσταντίνος Κούβαρης, Μάριος Μπουλίνης.

Ο Διαγωνισμός διοργανώνεται από το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με την Παιδαγωγική Εταιρεία Ελλάδος.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες του Σχολείου μας για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους καθώς και στους δασκάλους τους που συντέλεσαν στην επιτυχημένη προετοιμασία τους.