Επιτυχίες μαθητών μας στον Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης» 2018

Με πολλές επιτυχίες ολοκληρώθηκε για τους μαθητές του Σχολείου μας ο Διαγωνισμός Φυσικής «Αριστοτέλης» 2018.

Με το 1ο Βραβείο Αριστείας τιμήθηκε ο μαθητής της α’ Γυμνασίου Ίκμπαλ Κωστάκης Άραν , ο μαθητής της β’ Γυμνασίου Γεώργιος Παπαδόπουλος και η μαθήτρια της γ’ Γυμνασίου Μαρία Νίκη Ζωγράφου η οποία και κατέλαβε την 6η θέση πανελλαδικά!

Με το 2ο Βραβείο Αριστείας τιμήθηκαν οι μαθητές της β’ Γυμνασίου Χρήστος Μαργετουσάκης και Νικόλαος Κωστόπουλος.

Με το 3ο Βραβείο Αριστείας τιμήθηκε η μαθήτρια  της α’ Γυμνασίου Μαρία Ελένη Νικολάου, η μαθήτρια της β’ Γυμνασίου Βαρβάρα Τσεκούρα και ο μαθητής της γ’ Γυμνασίου Απόστολος Κανέλλης.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες  που τιμήθηκαν με Εύφημο Μνεία για τη συμμετοχή τους στον διαγωνισμό ήταν οι : Ματτέο Παλαμάρης, Νικόλαος Ανάγνου, Γρηγόριος Βαρελάς, Στέλιος Δεριζιώτης, Αθανασία Γεωργίου, Ευθαλία Πρέκα (α’ Γυμνασίου), Γεώργιος Χρήστος Μουσελάς, Κυριακή Μεφσούτ (β’ Γυμνασίου), Γεώργιος Ευσταθόπουλος Μπουτζούνης και Θεοδώρα Γκρέκη (γ’ Γυμνασίου).

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του Σχολείου μας για τη συμμετοχής τους στο Διαγωνισμό και τις διακρίσεις τους καθώς και στους καθηγητές Φυσικής που συνέβαλαν στην επιτυχημένη προετοιμασία τους.