Επιμόρφωση της Φιλολόγου του Σχολείου μας κυρίας Άννας Κουρδή στην Εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Με επιτυχία ολοκλήρωσε η Φιλόλογος του Σχολείου μας κύρια Άννα Κουρδή την επιμόρφωση του Υπουργείου Παιδείας για την Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση στη Δευτεροβάθμια με θέμα «Μαθαίνουμε Ψηφιακά, Διδάσκουμε Ψηφιακά».

Η επιμόρφωση διήρκησε 6,5 εβδομάδες και συνολικά 30 ώρες ενώ οι δυο κομβικοί θεματικοί άξονες ήταν οι ακόλουθοι:

α) η συνεχής επικοινωνία και αλληλεπίδραση με συναδέλφους όλων των ειδικοτήτων από όλη την Ελλάδα, και

β) η εκπόνηση τελικού σχεδίου μαθήματος που εμπεριέχει εργαλεία και δεξιότητες που αποκτήθηκαν κατά την επιμόρφωση – σχέδιο μαθήματος που αξιολογήθηκε ως τελική εργασία από δύο συναδέλφους επιλεγμένους τυχαία από το ίδιο πρόγραμμα.

Συγχαρητήρια στην κα. Α. Κουρδή για την επιτυχημένη παρακολούθηση.