Δράση στο Νηπιαγωγείο μας για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου, η οποία τιμάται σε ετήσια βάση στις 2 Απριλίου, οι μικροί μαθητές και οι μικρές μαθήτριες του Νηπιαγωγείου μας υποδέχτηκαν τη Συγγραφέα κυρία Φραντζέσκα Αλεξοπούλου – Πετράκη, την Τετάρτη 3 Απριλίου 2024.

Η Συγγραφέας πραγματοποίησε ομιλία στο Θέατρο του Σχολείου και παρουσίασε το βιβλίο της «Ονειρεύομαι με μάτια ανοιχτά» που κυκλοφορεί από τις Εκδόσεις Παπαδόπουλος.

Τόσο τα Νήπια όσο και τα Προνήπια παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την παρουσίαση του βιβλίου, απηύθυναν ερωτήσεις και στο τέλος έπαιξαν διαδραστικά παιχνίδια με τη Συγγραφέα.

Η δράση ολοκληρώθηκε με την κα Φ. Αλεξοπούλου – Πετράκη να γράφει προσωπική αφιέρωση σε όσα παιδιά είχαν το βιβλίο μαζί τους!