Δράσεις Χριστουγέννων από τους μαθητές του Νηπιαγωγείου μας

Την Τρίτη 22 και την Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου 2020 οι μικροί μαθητές του Προνηπιαγωγείου και του Νηπιαγωγείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης διοργάνωσαν μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας Microsoft Teams Χριστουγεννιάτικες δράσεις με σκοπό να δημιουργήσουν μια όμορφη ανάμνηση τόσο για τους ίδιους όσο και για τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς.

Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου θα παρουσίασαν την ιστορία «Τα δώρα της αγάπης». Νεράιδες, ξωτικά και μικροί τάρανδοι πλημμύρισαν τις οθόνες μας και έστειλαν ένα χαρμόσυνο μήνυμα αγάπης ενόψει των Χριστουγέννων.

Οι μαθητές του Προνηπιαγωγείου έγιναν «Μικροί Ζαχαροπλάστες» και ετοίμασαν χριστουγεννιάτικα μπισκότα σε ποικίλα σχήματα και χρώματα! Με πολύ φαντασία, κέφι, γέλιο και χαρά έκαναν την ηλεκτρονική πλατφόρμα να «μυρίσει Χριστούγεννα».