Διάκριση μαθητών μας στον Διαγωνισμό Μαθηματικών «Πυθαγόρας»

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η συμμετοχή μαθητών Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στον Διαγωνισμό Μαθηματικών Ικανοτήτων «Πυθαγόρας» που πραγματοποιήθηκε στις 9 Φεβρουαρίου 2019.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Σχολείου μας που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό, ανέπτυξαν τη μαθηματική τους σκέψη και διακρίθηκαν για τις γνώσεις τους είναι οι : Λυδία Βορτσέλα (α’ Γυμνασίου), Ανδρέας Ζωγράφος (α’ Γυμνασίου), Αικατερίνη-Ειρήνη Καραμπέτσου (α’ Γυμνασίου), Άννα-Ελένη Χαλαράκη (α’ Γυμνασίου), Διονύσιος Κανέλλης (β’ Γυμνασίου), Μαρία-Ελένη Νικολάου (β’ Γυμνασίου).

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης θα βραβευτούν σε ειδική τελετή που θα διοργανώσει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία.

Συγχαρητήρια σε όλους για τις διακρίσεις τους καθώς και στους καθηγητές που συντέλεσαν στην άρτια προετοιμασία τους.