Γιορτή Αποφοίτησης για το Νηπιαγωγείο

Με χαρά και πολλές ευχές για ένα όμορφο καλοκαίρι πραγματοποιήθηκε η γιορτή αποφοίτησης του Νηπιαγωγείου του Σχολείου μας!

Οι μικροί μαθητές και μαθήτριές μας παρουσίασαν στους συμμαθητές τους θεατρικά δρώμενα και βιωματικά projects που είχαν ετοιμάσει καθ’ όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς, έπαιξαν ομαδικά παιχνίδια, έφαγαν παγωτό, χόρεψαν και διασκέδασαν και μ’ αυτόν τρόπο είπαν το δικό τους «αντίο» στους συμμαθητές και τις δασκάλες τους, που βίωσαν μαζί τους τα πρώτα χρόνια της σχολικής τους ζωής!

Σε κλίμα συγκίνησης ευχήθηκαν στους μαθητές από το Προνήπιο καλή συνέχεια στα μαθήματά τους από τον Σεπτέμβρη και ξεκίνησαν τη «διαδρομή» τους προς την επόμενη βαθμίδα εκπαίδευσης, αυτή του Δημοτικού!

Ανεκτίμητος σε συναισθηματική αξία ήταν ο έπαινος που απονεμήθηκε στους μαθητές, που από την επόμενη χρονιά θα φοιτούν στην Α’ Δημοτικού, από τις «πρώτες» τους δασκάλες. Ένας έπαινος που θα τους συντροφεύει στα επόμενα βήματά τους στο Σχολείο!