Παγκόσμιο Βραβείο Digital Media και 7η θέση για τη Μαθητική Ομάδα “Vision Racing” στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα F1 in Schools

Η Ομάδα Συνεργασίας της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης και της Ερασμείου Ελληνογερμανικής Σχολής αναδείχτηκε η Καλύτερη Ομάδα στον κόσμο σε επίπεδο digital marketing και κατέκτησε το Παγκόσμιο Βραβείο Digital Media.

Με μεγάλη επιτυχία συμμετείχε η Μαθητική Ομάδα “Vision Racing” στους 17ους Παγκόσμιους Τελικούς του διεθνούς STEM μαθητικού διαγωνισμού F1 in Schools που πραγματοποιήθηκε από τις 10 έως τις 15 Ιουλίου 2022 στη θρυλική πίστα Silverstone στη Μεγάλη Βρετανία.

Επιπλέον με παραπάνω από 50 συμμετοχές ομάδων από ολόκληρο τον κόσμο η Vision Racing Team κατέκτησε την εξαιρετική 7η θέση.

Οι παραπάνω διακρίσεις συνεχίζουν τη σταθερή και επιτυχημένη πορεία των Μαθητικών Ομάδων της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στον μαθητικό διαγωνισμό F1 in Schools που τα τελευταία χρόνια έχουν κατακτήσει κορυφαία βραβεία τόσο σε πανελλαδικό όσο και σε παγκόσμιο επίπεδο.

Τα Μέλη της Μαθητικής Ομάδας “Vision Racing” αποτελούν οι μαθητές: Διονύσης Κανέλλης, Ξενοφών Μορώνης, Ιάσονας Βαλιάδης, Έργης Παπαδόπουλος (Εκπαιδευτική Αναγέννηση), Γιώργος Τσόκας, Μιχάλης Κοτσωβός, Νικόλας Σακέλλης, Νικόλας Τσελίκας, Θοδωρής Παλαιοκώστας (Εράσμειος Ελληνογερμανική Σχολή).

Οι Προπονητές που ανέλαβαν την προετοιμασία της Μαθητικής Ομάδας είναι οι κκ Δημήτρης Μωραΐτης, Γιάννης Τούντας (Εκπαιδευτική Αναγέννηση) και Στέλιος Τσακουμάγκος (Εράσμειος Ελληνογερμανική Σχολή).

Θερμές ευχαριστίες στους Χορηγούς και στους Υποστηρικτές της Μαθητικής Ομάδας: Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, ABEC 357, ADVIDEA, BOSE, Διακρότημα, Electrovam, ΕΡΤ, Εθνική Ασφαλιστική, Green 360, Mediapharm, News Auto, Siemens, TSOKAS, Upstream.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και τους προπονητές για τη συμμετοχή τους και τη σπουδαία διάκρισή τους στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα του F1 in Schools που αποτελεί έναν από τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς STEM σε παγκόσμιο επίπεδο.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε τη στιγμή της απονομής στο παρακάτω βίντεο: