Βραβείο Καλύτερου Γυμνασίου και Καλύτερης Entry Team στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα F1 in Schools

Οι μεγάλες διακρίσεις των μαθητών του Σχολείου μας στον Διαγωνισμό Formula 1 in Schools συνεχίζονται!

Η Μαθητική Ομάδα «Arrows» του Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κατέκτησε το Βραβείο Καλύτερου Γυμνασίου και το Βραβείο Καλύτερης Entry Team στην Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος F1 in Schools, που πραγματοποιήθηκε στις 4, 5 και 6 Μαΐου 2018 στο Εμπορικό Κέντρο «The Mall Athens».

Με την κορυφαία διάκριση του Καλύτερου Γυμνασίου, η Μαθητική Ομάδα «Arrows» θα εκπροσωπήσει την Εκπαιδευτική Αναγέννηση και την Ελλάδα στους Παγκόσμιους Τελικούς, που θα διεξαχθούν τον Σεπτέμβριο στη Σιγκαπούρη.

Τη Μαθητική Ομάδα «Arrows» αποτελούν οι μαθητές : Ευάγγελος Βουλουμάνος, Θανάσης Ζαχαρόπουλος, Βασίλης Τσάδαρης (Βασικά Μέλη), Ιάσονας Βαλιάδης, Ίκμπαλ – Κωστάκης Άραν, Γιώργος Μουσελάς (Αναπληρωματικά Μέλη).

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας για τη σπουδαία διάκρισή τους, στους Υπεύθυνους Καθηγητές, κύριο Δημήτρη Μωραΐτη και κύριο Γιάννη Τούντα και στον Βοηθό Προπονητή και μαθητής τη Γ’ Λυκείου, Γιάννη Φλωρά.