Βράβευση μαθητών μας στον 17ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι»

Το Σάββατο 10 Ιουνίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες από την Ε’ και ΣΤ΄ Δημοτικού του Σχολείου μας βραβεύθηκαν για τις διακρίσεις τους στον 17ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι» που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης».

Η βράβευση των μαθητών πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Τελετών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν στον Διαγωνισμό είναι οι:

Ε΄ Δημοτικού: Μαρία Παπάζογλου, Φ.Α., Γεώργιος Βαρβουλέτος, Μάξιμος Αυγερινός, Δ.Κ.

ΣΤ΄ Δημοτικού: Χρήστος Μουντζούρης, Αντώνιος Χαλμπές, Δημήτριος Θεοτοκάτος, Φίλιππος Βούζας, Αχιλλέας Γκερεδάκης, Μάριος Μπουλίνης.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους στον Διαγωνισμό καθώς και στους δασκάλους τους που υποστήριξαν την άρτια προετοιμασία τους.