Βράβευση αποφοίτου του Σχολείου μας από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Η απόφοιτη της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης και φοιτήτρια στο Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Ασημίνα Νταή, βραβεύτηκε την Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2022 για τη συμμετοχή της και την υψηλή επίδοσή της στον Μαθητικό Διαγωνισμό στα Οικονομικά «Ερμής».

Η Ασημίνα κατάφερε να διακριθεί μέχρι και τον Τελικό του Διαγωνισμού και κατατάχθηκε στην 24η θέση σε σύνολο 67 συμμετεχόντων.

Ο Μαθητικός Διαγωνισμός στα Οικονομικά «Ερμής» διοργανώνεται από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών και έχει ως σκοπό να προάγει το μάθημα των Οικονομικών, να συμβάλλει στη διάδοση της οικονομικής παιδείας στη νέα γενιά της χώρας μας και να καλλιεργήσει την άμιλλα και τη γνώση.΄

Η Τελετή Βράβευσης πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Τελετών «Ελευθέριος Βενιζέλος» του ΟΠΑ και μαζί με την απόφοιτη της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης παρευρέθηκε και η καθηγήτρια Οικονομικών του Σχολείου μας κυρία Πηγή Λιαγκρή που την υποστήριξε σε όλη τη διάρκεια της προετοιμασίας και της συμμετοχής της.

Θερμά συγχαρητήρια στην Ασημίνα για τη βράβευσή της!