Αρίστευσαν μαθητές του Λυκείου στην Α’ Φάση του 30ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικής Λυκείου

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η συμμετοχή μαθητών της Α’ Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στην Α΄ Φάση του 30ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικής. Ο Διαγωνισμός που διοργανώνεται από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 30 Μαΐου 2020, για πρώτη φορά εξ αποστάσεως.

Οι μαθητές μας συνολικά αρίστευσαν συμειώνοντας ιδιαίτερα υψηλές επιδόσεις. Πιο συγκεκριμένα:

Η μαθήτρια Βαρβάρα Τσεκούρα προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Διαγωνισμού με ποσοστό 88%.

Οι μαθητές Άγγελος Μετρίδης και Γεώργιος-Χρήστος Μουσελάς προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Διαγωνισμού με ποσοστά 84%.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για τις εξαίρετες επιδόσεις τους καθώς και στους καθηγητές τους που συντέλεσαν στην άρτια προετοιμασία τους.

Καλή επιτυχία στην τελική φάση του Διαγωνισμού.