Απόφοιτος του Σχολείου μας στην 5η Διεθνή Οικονομική Ολυμπιάδα

Ο Απόφοιτος του Σχολείου μας Γιάννης Γκαμαλέτσος συμμετείχε με επιτυχία στην 5η Διεθνή Οικονομική Ολυμπιάδα η οποία πραγματοποιήθηκε από τις 4 ως τις 8 Σεπτεμβρίου 2023 στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο της Μπρατισλάβα στη Σλοβακία. Ο Απόφοιτος της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης με τη βαθμολογία που απέσπασε, κατάφερε να καταταχθεί στην 20η θέση.

Στον Διαγωνισμό συμμετείχαν 80.000 μαθητές και μαθήτριες από 18 χώρες και στον Τελικό εκπροσωπήθηκαν 14 χώρες (Αρμενία, Αζερμπαϊτζάν, Βοσνία και Ερζεγοβίνη, Τσεχία, Γεωργία, Ελλάδα, Ουγγαρία, Καζακστάν, Κιργιστάν, Βόρεια Μακεδονία, Πολωνία, Σλοβακία, Ουκρανία) με συνολικά 70 διαγωνιζόμενους.

Θερμά συγχαρητήρια στον Γιάννη για την αξιέπαινη συμμετοχή του καθώς και στην καθηγήτρια Οικονομικών κυρία Πηγή Λιαγκρή που τον υποστήριξε καθόλη τη διάρκεια της προετοιμασίας του! Του ευχόμαστε καλή σταδιοδρομία στη φοιτητική ζωή που συνεχίζεται στο London School of Economics με υποτροφία.